Mięta pieprzowa i rozmaryn

Mięta pieprzowa i rozmaryn Mięta jest rośliną wieloletnią osiągającą wysokość od 30 do 90 cm wysokości. Niewątpliwie jej smak i zapach jest znany każdemu. Czasem mięta pieprzowa bywa mylona z miętą dziką, jednak łatwo rozpoznać tę pierwszą po chłodzącym smaku. Ma ciemnozielone strzępiasto zakończone liście, od spodu w kolorze czerwono – fioletowym. W lecznictwie działa uspokajająco, usprawnia pracę jelit, działa przeciwskurczowo, zwiększa wydzielanie soków żołądkowych. Świetnie działa przy schorzeniach wątroby, dróg żółciowych oraz żołądka. Działa dezynfekująco i przeciwbakteryjnie. Wiele osób pija herbatkę z mięty dla doznań smakowych, a nie w celach leczniczych, gdyż faktycznie jest ona smaczna. W kuchni wykorzystuje się zarówno świeżą jak i suszoną miętę np. do przygotowywania drinków i innych zimnych napojów, do mięs, ryb, sałatek. Miętę sieje się w marcu i jest ona niewymagającą rośliną. Poza regularnym wysiewaniem nie wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych i szczególnych warunków środowiska. Ważne jest jednak, by przesadzać roślinę co cztery lata w inne miejsce, by nie zdziczała. Rozmaryn to roślina, która osiąga wysokość nawet 2m. Jego cechą charakterystyczną jest dość intensywny zapach. Posiada on właściwości ściągające i odżywcze oraz zwiększa potliwość. Przez to wykorzystywany on jest w wielu zabiegach zdrowotnych i pielęgnacyjnych takich jak np. kąpiele, czy napary. Dobrze wpływa na włosy i skórę głowy, zapobiegając wypadaniu włosów i łysieniu. Z rozmarynu przyrządzać można herbatki, które dobrze wpływają na trawienie. Rozmaryn stosuje się również w przypadku zaburzeń krążenia, ponieważ podnosi on ciśnienie krwi. To jednak nie wszystkie właściwości lecznicze tej rośliny, nie sposób je wymienić, ponieważ jest ich dość dużo. W kuchni rozmaryn wykorzystywany jest w niewielkich ilościach np. do napojów, deserów, mięs dla zapachu. Można go uprawiać w przydomowym ogródku, bądź w doniczce. Potrzebuje dużo słońca i dobrze zwapnionej gleby, z kolei nie toleruje zbyt dużej ilości wody. Rozmaryn powoli kiełkuje z nasion, dlatego lepiej kupić sadzonkę. Po zakwitnięciu rośliny, obcina się jej czubek, by nie urosła zbyt wysoka.

Będę jak Arnold Schwarzenegger!

Będę jak Arnold Schwarzenegger! Będę jak Arnold Schwarzenegger! Wielu mężczyzn marzy, by wyglądać jak atleta, zaś niejedna kobieta chciałaby posiadać sylwetkę lekkoatletki, jednak do tego potrzebna jest długa monotonna praca. Aby poprawić swój wygląd potrzebny jest zapał, motywacja i wiara w sukces. Na początku najlepiej jest wybrać siłownię i udać się tam wraz ze strojem sportowym. Przygotowanie sprzętowe nie jest wymagające. Potrzebne są tylko sportowe spodnie (ewentualnie legginsy dla pań), jakiś t-shirt, sportowe lekkie obuwie i rękawiczki bez palców. Na każdej siłowni powinien być instruktor, który bezpłatnie lub za opłatą udzieli nam kilku rad, jak mamy ćwiczyć, lub też rozpisze cały program treningowy i wytłumaczy jak wykonywać dane ćwiczenia. Żeby otrzymać taki program musimy sprecyzować co chcemy osiągnąć. W zależności od tego czy chcemy stracić czy zyskać kilogramy, zwiększyć swoją siłę czy wyrzeźbić mięśnie musimy dobrać odpowiednie ćwiczenia, ustalić dietę i wyznaczać sobie cele do pokonywania (np. ilość podniesień sztangi z danym obciążeniem).

Dieta Andersona

Dieta Andersona Andersona Aby przyniosła rezultaty zalecane jest jedzenie owoców i soków świeżo wyciśniętych między godziną 00.00 a 12.00, o 12.00 wypijamy sok warzywny a między 12.30 a 16.00 zaczynamy konkretniejsze jedzenie to są sałatki warzywne na bazie sałaty, w żadnym przypadku nie wolno do nich dodawać sosów. Między 16.00 a 20.00 możemy jeść to na co mamy ochotę, ale musimy pamiętać, żeby nie jeść białek z węglowodanami np. mięsa z ziemniakami, ryb z kaszą czy makaronów z serem. I najważniejsze: ostatnie danie jemy między 19.00 a 20.00. Jest jeszcze kilka zakazanych rzeczy: herbata, kawa, woda gazowana i kupowane soki, trzeba je robić samemu. nie powinniśmy też pić ich tuż przed lub w trakcie posiłków. Przykład tej diety to np.: od 00.00 do 12.00 : winogrona, brzoskwinie, kiwi, banany o 12.00 : sok z marchewek od 12.30 do 16.00 : sałatka pomidor, cebula, szczypiorek, sałata od 16.00 do 20.00 : pierś z kurczaka z sałatą, upieczone ziemniaki, marchewka

Dieta Kwaśniewskiego i księżycowa

Dieta Kwaśniewskiego i księżycowa Kwaśniewskiego Odkrył ją dr Jan Kwaśniewski. Dieta ta opiera się w dużej mierze na tym, że pozwala nam jeść tyle ile chcemy po prostu możemy jeść do momentu, kiedy poczujemy się syci podstawą jest to aby się nie objadać. Zalecane spożycie białek to 30 do 50 g kolejnym jej założeniem jest to, że człowiek może się wyleczyć sam, ale jest jeden warunek musi on dostarczać do swojego organizmu tłuszcze. Możemy jeść mięso, pieczywo, a nawet bardzo tłuste potrawy, co wydaje się wielu osobą absurdem ale przynosi efekty. Dorosły człowiek może zjeść do 50 g węglowodanów na dzień. Dieta nazywana jest inaczej dieta optymalną pomaga ona zdrowym jak i chorym. Dozwolone w tej diecie są: Tłuszcze zwierzęce, sery, Jaja, śmietana, mięso wieprzowe, podroby, tłuste ryby, tłuste wywary, drób gęsi kaczki a także kawa, ziemniaki, orzechy, tłuste mleko. Natomiast kategorycznie zabrania się jedzenia : cukru, miodu, wszelkiego pieczywa, klusek, kapusty, ciast, słodkich napoi, ziaren fasoli grochu, budyniu, kisielu. Wielu ludzi wychodzi z założenia, że fazy księżyca wpływają na ludzki organizm, przykładem na to może być to, że podczas pełni ciężko nam usnąć. Fazy księżycowe wpływają też na samopoczucie, a nawet tak ważną podczas odchudzania kondycję. Dieta ta ma na celu ułatwienie przyswajanie składników z rytmem natury. Dieta jest polecana w szczególności ludziom, którzy próbowali już większości diet (niskokalorycznych) i nie przyniosły one oczekiwanych rezultatów. Dopuszczalne są prawie wszystkie pokarmy ale podczas kuracji nie powinno się przekraczać wyznaczonych norm tj. 1000 kalorii przez pierwsze dwa tygodnie i 1200 przez kolejne dwa. Powinniśmy wyeliminować sól i słodycze, dieta ta dzieli się na trzy fazy: Pierwsza faza (przygotowanie): zaczynamy ją na 4 dni przed pełnią księżyca. Dzień powinniśmy zacząć od owoców. Możemy zjeść ich tyle na ile mamy ochotę i do południa nie powinniśmy jeść nic innego, następnie jemy normalnie co chcemy aby zmieścić się w kaloriach (1000) pierwszego dnia mogą to być świeże ananasy, kolejnego arbuz, potem truskawki a ostatniego winogrona. Druga faza (odchudzanie): powinniśmy zacząć ją w dniu kiedy przypada pełnia, czas jej trwania to dwa tygodnie. Wtedy księżyc maleje a my chudniemy i pozbywamy się kilogramów. W tym czasie powinniśmy jeść tylko trzy posiłki na dzień do 1000 kalorii i bardzo ważne musimy dziennie pić dwa litry mineralnej wody. Trzecia faza (regeneracja): to kolejnie dwa tygodnie, księżyc znowu się zaokrągla, robi się pełny, a i my dostajemy większy apetyt, co za tym idzie to to, że dostajemy w prezencie 200 kalorii i mamy ich 1200.